DOMOV

POVEZANI V MAVRICI RAZLIČNOSTI

Izobraževanje otrok od četrtega do osemnajstega leta starosti v pisanem večkulturnem in večjezičnem okolju, ki zagotavlja mednarodno priznanost ter nemoten prehod v nacionalne izobraževalne sisteme in druge Evropske šole po vsej Evropski uniji.

PREDŠOLSKI PROGRAM


V oktobru 2020 smo začeli izvajati predšolski program v skupini štiri in pet let starih otrok v angleški jezikovni sekciji.


Vabljeni k vpisu.


Vlogo lahko pošljete na spodnjo povezavo.


VEČ

PRIMARNA STOPNJA

Primarna stopnja traja 5 let. Program se izvaja v dveh jezikovnih sekcijah, angleški in slovenski sekciji.


Učenci se prvi tuji jezik začnejo učiti že v prvem letniku, izbirajo pa lahko med angleščino, nemščino in francoščino.


VEČ

SEKUNDARNA STOPNJA

Sekundarna stopnja traja 7 let in se konča z evropsko maturo.


Sekundarna stopnja poteka v dveh jezikovnih sekcijah, slovenski in angleški. Drugi tuji jezik se začne učiti v S1 (prvi letnik sekundarne stopnje) in učenci  lahko izbirajo med angleščino, nemščino, francoščino, italijanščino in španščino. Od S3 dalje se nekateri predmeti poučujejo v učenčevem prvem tujem jeziku.


VEČ

NOVICE

22 Apr, 2024
Smo tri članska družina iz Ljubljane, ki se je v sklopu Erasmus izmenjave odločila, da bo gostila enega izmed otrok, ki so bili izbrani in so skupaj z učiteljicami in drugimi otroki obiskali Ljubljano. Nestrpno smo čakali nedeljo, 17.3., ko je k nam za teden dni prišel 11-letni Thiago iz Elbe. Tri tedne prej smo preko videa stopili v stik, se prvič v živo videli z njim in njegovimi starši, izmenjali nekaj besed in se poslovili. In kmalu po tistem je prišla tista nedelja, ko je okrog 19. ure zvečer na šolsko parkirišče pripeljal avtobus, poln otrok. Že tisti prvi trenutek, ko je naš gost izstopil iz avtobusa, je bil poseben. Z našim Lucasom sta se objela in takrat je bilo jasno, da je pred nami čudovit teden, poln novih dogodivščin. Thiago je bil od prvega dne izredno topel in prijazen fant, z lepimi navadami in dobro vzgojo. Edina stvar, ki nas je morda malce skrbela pred njegovim prihodom, je bil jezik, saj dva iz naše družine italijansko ne govoriva, tretji (v tem primeru Lucasov oče) pa je kmalu po Thiagovem prihodu odšel na službeno pot za skoraj ves čas obiska. No, tudi ta strah je kar hitro izginil, saj smo se trudili obojestransko in Thiago je razumel tudi nekaj malega angleško. Teden s Thiagom je bil čudovita izkušnja tako za Lucasa kot tudi za naju, njegova starša. Dopoldnevi so potekali v šoli, popoldnevi pa so bili namenjeni druženju z družino in res je bil vsak dan poseben in unikaten. Teden je minil kot bi mignil, po odhodu Thiaga smo vsi potrebovali nekaj malega počitka, a še zdaj, ko Thiaga ni več z nami, so nam ostali res lepi spomini na res poseben obisk iz Toskane. Kot družina smo se po tej lepi izkušnji odločili, da v nekem doglednem času obiščemo Thiaga in njegovo družino na Elbi. In če bi še kdaj imeli možnost gostiti nekoga, bi brez oklevanja le to ponovno storili. Družina Čerček Škrinjar 
19 Apr, 2024
Vabimo vas, da se nam v mesecu aprilu pridružite pri praznovanju raznolikosti! Uspeh našega mednarodnega Erasmus srečanja v mesecu marcu smo nadgradili z zanimivimi dejavnostmi, s pomočjo katerih bodo naši učenci spoznavali pomen raznolikosti. V nadaljevanju si preberite več o naših načrtih. - Raziskujmo biotsko raznolikost: Učenci iz Slovenije, Walesa in Italije bomo oblikovali plakate za skupni spletni zid (Padlet), s poudarkom na pomenu čebel, opraševanja in biotske raznolikosti. Vabljeni k ogledu! - Natečaj za oblikovanje čebeljega logotipa: Vabimo vse učence, da razvijajo svojo ustvarjalnost in oblikujejo edinstven logotip, ki jasno sporoča, zakaj so čebele tako briljantne!
16 Apr, 2024
Dve dijakinji španščine kot tretjega jezika iz razreda S4E, Giulia Torre in Julie Valentina Teja Pichereau, sta bili nagrajeni na natečaju za najboljši haiku, ki ga organizira Gimnazija Vič.  Njuna haikuja, napisana v španščini, sta bila objavljena v zborniku, ki so jima ga podarili na podelitvi nagrad 4. aprila v Cankarjevem domu. Dijaki in dijakinje, ki so prav tako sodelovali in bili tudi objavljeni, so Jaka Smrdelj, Neža Skvarč, Urban Levec, Brina Gašparič, Maksimilijan Jerše in Arina Valiullina.
Prikaži več
Share by: