POVEZANI V MAVRICI RAZLIČNOSTI

Izobraževanje otrok od četrtega do osemnajstega leta starosti v pisanem večkulturnem in večjezičnem okolju, ki zagotavlja mednarodno priznanost ter nemoten prehod v nacionalne izobraževalne sisteme in druge Evropske šole po vsej Evropski uniji.

PREDŠOLSKI PROGRAM


V oktobru 2020 smo začeli izvajati predšolski program v skupini štiri in pet let starih otrok v angleški jezikovni sekciji.


Vabljeni k vpisu.


Vlogo lahko pošljete na spodnjo povezavo.


VEČ

PRIMARNA STOPNJA

Primarna stopnja traja 5 let. Program se izvaja v dveh jezikovnih sekcijah, angleški in slovenski sekciji.


Učenci se prvi tuji jezik začnejo učiti že v prvem letniku, izbirajo pa lahko med angleščino, nemščino in francoščino.


VEČ

SEKUNDARNA STOPNJA

Sekundarna stopnja traja 7 let in se konča z evropsko maturo.


Sekundarna stopnja poteka v dveh jezikovnih sekcijah, slovenski in angleški. Drugi tuji jezik se začne učiti v S1 (prvi letnik sekundarne stopnje) in učenci  lahko izbirajo med angleščino, nemščino, francoščino, italijanščino in španščino. Od S3 dalje se nekateri predmeti poučujejo v učenčevem prvem tujem jeziku.


VEČ

NOVICE

22. april 2025
Ta teden smo učenci 1. in 2. razreda v sklopu šole v naravi na Debelem rtiču doživeli čudovito dogodivščino! 🌞 Zavihali smo rokave in se naučili pripravljati miške – slastno slovensko poslastico in bile so prava uspešnica! 👩‍🍳👨‍🍳 Veliko smo se igrali na prostem in raziskovali obalo ter izkoristili svež zrak in morsko okolje. 🌳🏖️ Najbolj pa smo uživali v skupnem druženju, pridobivanju novega znanja in ustvarjanju lepih spominov.
18. april 2025
Učiteljici Laura in Mateja sta v februarju v sklopu projekta Erasmus obiskali Centre for European Schooling, Dunshaughlin na Irskem, kjer sta bili povabljeni k opazovanju pouka ter spoznavanju vsakodnevnega delovanja in življenja šole. Obisk jima je omogočil dragoceno priložnost za razumevanje različnih učnih pristopov in primerjavo z izobraževalno prakso v Sloveniji. Prav tako sta se udeležili tečaja »Evropska šola za vse otroke«, kjer sta predstavili svojo šolo in državo ter navezali stike z učitelji iz različnih evropskih držav. Izmenjava izkušenj, idej in primerov dobre prakse je bila zelo navdihujoča in obogatena. Med obiskom sta imeli priložnost spoznati irsko kulturo, obiskati Dublin in začutiti toplino ter odprtost tamkajšnjih ljudi. Osrednja tema tečaja je bil pristop UDL (Universal Design for Learning – univerzalno oblikovanje učenja), ki spodbuja inkluzivno poučevanje s prilagajanjem učnih vsebin različnim učnim stilom, interesom in sposobnostim učencev. Cilj UDL je ustvariti učno okolje, v katerem ima vsak otrok možnost za uspeh. Celotna izkušnja je bila za obe učiteljici izjemno bogata in bo pozitivno vplivala na njuno nadaljnje delo v razredu.
Prikaži več