Družboslovje na sekundareni stopnji

DRUŽBOSLOVJE

Družboslovje S1-S3


V okviru Družboslovja se poučujeta predmeta zgodovina in geografija. Ta dva predmeta sta obvezna od 1. letnika do mature. V prvih treh letih sekundarne stopnje se poučujeta kot enoten predmet, nato pa ločeno do 7. leta.


Zgodovina in geografija S4-S7


Zgodovina in geografija se poučujeta izključno v drugem jeziku (L2), kar učencem pomaga pridobiti mednarodno perspektivo, ki presega meje njihove lastne države. Ta praksa izboljšuje njihovo jezikovno znanje v teh predmetih, saj napredujejo, z namenom doseči pravo dvojezičnost do konca njihovega izobraževanja in jih tako dobro pripraviti za Evropo. Pouk je namenoma raznolik in večplasten. Namesto da bi se zanašali zgolj na tradicionalne metode poučevanja, vključujemo skupinske projekte, samostojno raziskovanje, predstavitve, raznolike medije, ekskurzije, praktično terensko delo, razprave, igre in uporabo različnih zgodovinskih virov. Te metode razvijajo analitično in kritično mišljenje učencev, gojijo razumevanje za kompleksnost ter spodbujajo radovednost in ozaveščenost.


Ekonomija

Ekonomijo se poučuje znotraj dveh širših področjih. Mikroekonomija (S4 in S6) preučuje odločitve posameznikov in podjetij. Zanimajo nas vprašanja: Kaj naj kupimo? Kaj naj naredimo? Kakšna naj bo cena? Makroekonomija (S5 in S7) preučuje celotno gospodarstvo države ali držav. Zanima nas, ali gospodarstvo raste, zakaj cene rastejo, nenazadnje tudi, zakaj ljudje izgubljajo službe. Učenci se ne bodo naučili, kako zaslužiti veliko denarja, ampak bodo spoznali, kako in zakaj se stvari dogajajo okrog njih in širše, v svetu.

Share by: